Příjezd
Odjezd

Festival Jím pro charitu spojí dobré jídlo s dobrým skutkem
a postaví dětskou hernu v nemocnici

Jím pro charitu. Tak se jmenuje nový gastronomický festival z dílny Alakarte.cz, který proběhne od 19. 11. do 19. 12. 2012 ve více než 160 restauracích po celé České republice. Hlavní myšlenkou festivalu je spojit dobré jídlo s dobrým skutkem. Stačí jediné, zdarma si na www.jimprocharitu.cz rezervovat stůl v restauraci. Za každého hosta věnuje Alakarte.cz 10 Kč Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Festival Jím pro charitu je první akcí svého druhu v České republice a pro milovníky dobrého jídla představuje skvělou příležitost spojit příjemné s užitečným. „Pořádáme spoustu tematicky zaměřených gastronomických festivalů, jako jsou Taste of America, Chřestfest nebo Gastronomico. Festival Jím pro charitu není jen o tom, že si lidé pochutnají, ale ještě ke všemu přispějí na dobrou věc. A nemusí pro to udělat nic navíc,“ představuje jednoduchý koncept festivalu Pavel Suchánek, ředitel Alakarte.cz.

Festival Jím pro charitu „postaví“ dětskou hernu v nemocnici

Slogan festivalu zní „Rezervujte si svůj dobrý skutek“ a rozhodně nejde o nic složitého. Stačí udělat tři jednoduché kroky – vybrat si na oficiálním webu www.jimprocharitu.cz restauraci podle své chuti, rezervovat stůl a pak už si jen užít výborné jídlo. Někteří šéfkuchaři pro tuto příležitost dokonce připravili speciální charitativní menu.

Za každého usazeného hosta věnuje Alakarte 10 Kč na konto Nadačního fondu Kapka naděje, který za vybrané peníze pořídí dětskou hernu na Transplantační jednotce Fakultní nemocnice v Motole. „Pobyt v nemocnici není pro děti nikdy jednoduchý. Jsou v cizím prostředí, chybí jim rodina a domov. O to důležitější je, aby si tu našly kousek svého vlastního světa plného odreagování a zábavy. Právě tím bude dětská herna. Jsme rádi, že ji díky festivalu Jím pro charitu budeme moci hezky zařídit,“ přiblížila Elen Švarcová, ředitelka Nadačního fondu Kapky naděje.

Přispět se dá i bez vidličky a nože

Lidé, kteří nechtějí vyrazit do restaurace, ale přesto by festival Jím pro charitu a výstavbu dětské herny rádi podpořili, mají také možnost. Mohou posílat peníze na speciální účet číslo 8900188447/2600 zřízený Nadačním fondem Kapka Naděje pod variabilním symbolem 1111. Celý výtěžek z festivalu Jím pro charitu bude předán na závěrečné tiskové konferenci 20. 12. 2012.

Jím pro charitu